Jak ulżyć zmęczonym nogom?

Wiele z nas pracuje w pozycji stojącej lub zmuszona jest do chodzenia przez cały dzień. Powoduje to, że wieczorem nogi są zmęczone, obolałe i opuchnięte.
Po powrocie do domu poświęć trochę czasu swoim nogom. Najpierw odśwież je nieco w chłodnej wodzie z mydłem. Następnie pozwól im, trochę odpocząć. Aby przynieść ulgę zmęczonym nogom, połóż się na łóżku, unieś nogi w górę i oprzyj je o ścianę. Poleż tak 15-20 minut. Usprawni to przepływ krwi w naczyniach i zapobiegnie jej zastojowi. Stosuj ten sposób codziennie po powrocie z pracy, a w znacznym stopniu zmniejszysz ryzyko powstawania żylaków w przyszłości. Następnie opuść nogi i wykonaj ich krótki masaż. Uciskaj opuszkami palców najpierw stopy, a później kolejno łydki oraz uda. Przyniesie to ulgę i rozluźni zmęczone mięśnie, a także poprawi krążenie limfy, co zapobiegnie powstawaniu obrzęków. Zaopatrz się także w aptece w chłodzący żel do zmęczonych nóg z heparyną lub wyciągami z kasztanowca czy arniki. Preparaty te przynoszą szybką ulgę i zapobiegają tworzeniu się zakrzepów, stanów zapalnych oraz obrzęków.
Jeżeli bardzo cierpisz już w trakcie pracy, to możesz ulżyć zmęczonym stopom wmasowując w nie, kilkukrotnie w ciągu dnia, chłodzący żel z aloesem i miętą oraz spryskując je wodą termalną, a następnie delikatnie osuszając ręcznikiem papierowym. Na wykonanie tych krótkich zabiegów wystarczy już zaledwie 5-minutowa przerwa w pracy, a poczujesz znaczną ulgę.

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.