Masaż głowy – i dzień staje się lepszy

Zalety masażu głowy:

  • mocniejsze włosy i cebulki,
  • hamowanie wypadania włosów,
  • zmniejszenie bólu głowy, migren,
  • poprawa krążenia krwi,
  • zmniejszenie zmęczenia,
  • uspokojenie,
  • relaks.

Metody masażu głowy:

Najczęstszą metodą masażu głowy jest codzienne mycie lub czesanie włosów. Taki masaż warto wykonywać dwa razy dziennie, czyli rano i wieczorem. Skórę można delikatnie szczypać, drapać, uciskać. Masować głowę można palcami, ale również specjalnym przyrządem – masażerem. Bardzo dobrym sposobem jest masowanie głowy podczas każdego mycia, gdyż poprawia to kondycję włosów oraz ułatwia dotarcie do nich składników odżywczych.

W wielu gabinetach kosmetycznych wykonuje się masaż elektryczny. Polega on na zastosowaniu urządzenia z prądami szybkozmiennymi, które powodują przekrwienie skóry, działa bakteriobójczo oraz wysuszająco. Ręczny masaż pozwala na wcieranie w głowę leków. Warto stosować obie te metody, co zwiększy efekty.

Ciekawym masażem głowy jest nałożenie peelingu. Oczyszcza się w ten sposób skórę z martwego naskórka i łoju. Włosy są odświeżone oraz o wiele mniej się przetłuszczają.

Masaż głowy szczotką można wykonywać dla wszystkich rodzajów włosów oprócz przetłuszczających się, gdyż zwiększy się wtedy wydzielanie sebum, co pogorszy stan i wygląd włosów. Ważne jest często mycie szczotki.

Masaż głowy skomplikowany czy nie

Masaż głowy można wykonywać w bardzo prosty sposób uzyskując jednocześnie wiele korzyści. Ważne jest tylko to, aby dostosować odpowiednią metodę do naszej skóry. Oprócz codziennego masażu głowy warto wybrać się też do salonu kosmetycznego, gdzie naszą skórą zajmą się profesjonaliści oferując relaks oraz uspokojenie.

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.